Ponad 660 mkw. GLA zajmie salon KiK w nowym centrum handlowym Atut na krakowskich Bielanach. 

Produkty dla całej rodziny, akcesoria do domu i ogrodu, zabawki oraz artykuły papiernicze znajdą w salonie KiK mieszkańcy krakowskiej dzielnicy Bielany w swoim nowym centrum handlowym. Atut Bielany będzie pierwszym w tej części miasta obiektem handlowym o charakterze convenience, zaspokajającym codzienne potrzeby zakupowe mieszkańców. W zasięgu centrum znajdą się nie tylko mieszkańcy Bielan, ale również Woli Justowskiej, Piekar, Przegorzał, dzielnic Dębniki i Salwator oraz pobliskich Liszek.

Nasza współpraca z centrami handlowymi Atut rozwija się dynamicznie, z uwagą obserwujemy kolejne lokalizacje, które inwestor, KG Group, dobiera bardzo starannie. Jesteśmy obecni już w najnowszym obiekcie Atut w Krakowie przy ul. Grażyny, wkrótce nasz sklep pojawi się w Atut Ruczaj i kolejny w Atut Bielany. Jesteśmy przekonani, że nasza oferta doskonale wpisze się strukturę tych obiektów, a przede wszystkim w potrzeby mieszkańców – mówi Mariusz Kulik, Dyrektor Generalny KiK.

Atut Bielany to obiekt o pow. 5,3 tys. mkw. GLA zlokalizowany w jednej z najatrakcyjniejszych i najzamożniejszych dzielnic Krakowa. Historyczne Bielany z klasztorem Kamedułów, w sąsiedztwie Lasku Wolskiego, Parku Decjusza oraz kopców T. Kościuszki i J. Piłsudskiego należą do najbardziej zielonych obszarów miasta z zabudową domów jednorodzinnych i osiedli willowych. Ulicę Księcia Józefa, przy której stanie nowy Atut, w godzinach szczytu przemierza blisko 8 tys. pojazdów pokonujących trasę w kierunku autostrady A4 i lotniska Balice. Dla wszystkich zmotoryzowanych klientów Atut Bielany udostępni parking ze 140 miejscami.

Mieszkańcy krakowskich Bielan nie mieli dotychczas w tak bliskim zasięgu miejsca, w którym mogliby zrobić wygodne codzienne zakupy. Atut Bielany powstaje po to, aby nie musieli już jeździć po nie do oddalonego o 4 km centrum miasta, a wszystkie najpotrzebniejsze produkty mogli kupić w jednym miejscu blisko domu. W centrum znajdzie się 9 lokali handlowo-usługowych, m.in. sklep spożywczy Biedronka, salon Rossmann, Pepco i KiK oraz lubiana krakowska piekarnio-cukiernia Buczek – mówi Krzysztof Gaczorek, prezes zarządu KG Group.

Sześć obiektów pod wspólną nazwą Atut działa już w Węgrzcach k/Krakowa, Pruszkowie, Krakowie przy ul. Grażyny, a także w Sosnowcu, Łodzi i Jaworzu. Za komercjalizację obiektów Atut odpowiada firma BOIG Property Consulting.