W czwartek 17 stycznia KG Group otworzyło nowe centrym handlowe Atut na krakowskim Ruczaju. To pierwszy obiekt z tak szeroką ofertą handlową w tej części miasta. – Takiego centrum naprawdę tu brakowało – mówili podczas otwarcia klienci. 

Atut Ruczaj to dwukondygnacyjny obiekt o powierzchni 6,8 tys. m2 GLA z 13 lokalami handlowo-usługowymi i 160 miejscami parkingowymi. W czwartek klienci mogli już robić zakupy w sklepach: Rossman, Tedi, Kik, Komfort, Esmoking World i w popularnej krakowskiej cukiernio-piekarni Buczek. Wkrótce otwarte zostaną natomiast Lidl, Jysk, Leopardus i Pepco, które obecnie wykańczają swoje lokale.

– Takiego centrum naprawdę tu brakowało. Do tej pory, żeby zrobić zakupy, kupić dobre, świeże pieczywo czy rzeczy potrzebne dzieciom do szkoły, trzeba było jechać samochodem do centrum oddalonego o kilka kilometrów. Teraz w każdej chwili będzie można podejść i kupić właściwie wszystko, co jest potrzebne albo zatrzymać się na szybkie zakupy po pracy – mówiła podczas otwarcia Anna Wacławik, mieszkanka jednego z bloków przy ul. Piltza.

 

Nowy Atut powstał przy ul. Bunscha na krakowskim Ruczaju, jednej z najszybciej rozwijających się części Krakowa, zamieszkiwanej już w tej chwili przez ponad 40 tysięcy mieszkańców. – Zdecydowaliśmy się zlokalizować nasz nowy sklep w CH Atut,  ponieważ ta część Krakowa  intensywnie się rozwija oraz powstaje tu coraz więcej osiedli mieszkaniowych. Mamy nadzieję, że sklep będzie cieszył się dużym zainteresowaniem, a sieć Lidl Polska zyska nowych klientów – podkreśla Aleksandra Robaszkiewicz, Communicatios Manager w Lidl Polska.

KG Group razem z centrum Atut Ruczaj oddało również do użytku nowy układ drogowy. Deweloper przebudował fragment ulicy Bunscha, czyli głównego szlaku komunikacyjnego Ruczaju oraz zbudował nową drogę, łączącą ulicę Bunscha z ulicą Piltza, przy której znajduje się wiele osiedli mieszkaniowych, m.in. budowane przez KG Group wieloetapowe Osiedle Piltza. – Pracując nad projektem nowego układu drogowego uznaliśmy, że w tym miejscu konieczna jest inwestycja na dużą skalę. Wybraliśmy optymalne rozwiązanie, które będzie służyć zarówno klientom centrum handlowego, jak i mieszkańcom bloków przy ul. Piltza. Nowa droga ułatwi bowiem wyjazd z osiedla i powrót w najbardziej newralgicznych godzinach, a jednocześnie zagwarantuje wszystkim dogodny dojazd na zakupy – zaznacza Krzysztof Gaczorek.

KG Group od dłuższego czasu pracuje już nad drugim etapem tej inwestycji. – Tak naprawdę w tej części miasta brakuje jedynie miejsca, które pełniłoby rolę takiego centralnego placu, miejsca spotkań i spędzania wolnego czasu. Budowany przez KG Group Atut ma szansę pełnić taką rolę. Zwłaszcza po otwarciu drugiej fazy centrum, w której poza sklepami, w których można zrobić wygodne zakupy, dodatkowo powstaną restauracje, miejsce zabaw dla dzieci czy klub fitness – mówi Radosław Gadomski, Commercial Director w firmie BOIG, zajmującej się komercjalizacją Atutu Ruczaj.

KG Group jest już właścicielem trzech innych centrów handlowych Atut – w Pruszkowie, Węgrzcach oraz w Krakowie przy ul. Grażyny. Od kilku miesięcy budowany jest natomiast Atut na dynamicznie rozwijającym się osiedlu Złocień w południowej części Krakowa. Deweloper ma również w planach kolejne centra w stolicy Małopolski – na Bielanach oraz w okolicy ulicy Nowohuckiej, a także w innych miastach –  Bełchatowie i Suchej Beskidzkiej.