Otwarcie przynajmniej dwóch nowych centrów Atut, dalsza komercjalizacja kolejnych planowanych obiektów, rozpoczęcie budowy kompleksu handlowego typu mixed-use z centrum Cracovia Outlet, a także nowe inwestycje na rynku nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych – to część planów dewelopera KG Group na 2019 rok.

W kończącym się roku KG Group realizowało kilka dużych projektów. Deweloper między innymi rozpoczął budowę dwóch nowych centrów handlowych Atut w Krakowie i pracował nad komercjalizacją kolejnych obiektów w stolicy Małopolski oraz w Suchej Beskidzkiej i Bełchatowie. Uzyskał również plan zagospodarowania dla terenu, na którym powstanie kompleks handlowy typu mixed-use z Cracovią Outlet.

Na rynku mieszkaniowym KG Group zakończyło natomiast inwestycje w Krakowie i we Wrocławiu oraz rozpoczęło sprzedaż i budowę czterech nowych osiedli: Apartamentów Bandtkiego, Osiedla Telimeny i czwartego etapu Osiedla Piltza w Krakowie oraz Apartamentów Bokserska w Warszawie.

To był wymagający, ale jednocześnie bardzo owocny rok. Udało nam się zrealizować wiele ważnych dla nas projektów, ale też rozpocząć prace nad kolejnymi dużymi inwestycjami. Przyszły rok zapowiada się równie intensywnie – mówi Krzysztof Gaczorek, prezes zarządu KG Group.

Otwarcie nowych Atutów

KG Group 2019 rok rozpocznie mocnym akcentem – jeszcze w pierwszym kwartale otworzy w Krakowie dwa centra handlowe Atut. Pierwszy powstanie na krakowskim Ruczaju przy ul. Bunscha. W dwupoziomowym obiekcie o powierzchni ponad 6,8 tys. mkw. znajdą się sklepy ze zróżnicowanym asortymentem. Wśród nich m.in. Lidl, Rossmann, Pepco, Kik, Jysk i Komfort. – Zdecydowaliśmy się zlokalizować nasz nowy sklep w CH Atut Ruczaj,  ponieważ ta część Krakowa intensywnie się rozwija oraz powstaje tu coraz więcej osiedli mieszkaniowych. Mamy nadzieję, że sklep będzie cieszył się dużym zainteresowaniem, a sieć Lidl Polska zyska nowych klientów – mówi Aleksandra Robaszkiewicz, Communications Manager w Lidl Polska.

Dla przedstawicieli sklepów z wyposażeniem wnętrz poza dobrą lokalizacją Atutu równie istotny był też układ centrum. – W przypadku sklepów Komfort bardzo ważny jest również łatwy dostęp do parkingu. Sprzedajemy asortyment o dużych gabarytach, dobrze więc, by klient mógł podjechać jak najbliżej sklepu. Atut przy ul. Bunscha w Krakowie spełnia wszystkie te kryteria, dlatego jest to idealna lokalizacja dla salonu Komfort – wskazuje Robert Stachniak, dyrektor ds. Rozwoju i Zarządzania Nieruchomości sieci Komfort.

Drugim centrum, które KG Group otworzy w pierwszym kwartale 2019 roku, będzie Atut na osiedlu Złocień, dynamicznie rozwijającej się części Krakowa, w której wciąż powstają nowe osiedla mieszkaniowe. Już teraz w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji zamieszkuje blisko 14 tys. osób, a po zakończeniu budowy nowych osiedli w promieniu 5 minut pieszo znajdzie się ponad 20 tys. osób. Centrum Atut Złocień będzie jedynym wielkopowierzchniowym sklepem w tej okolicy.

Kolejne centra handlowe

W najbliższych planach KG Group znajdują się również trzy kolejne centra Atut – na krakowskich Bielanach oraz w Suchej Beskidzkiej i Bełchatowie. Obecnie deweloper prowadzi intensywną komercjalizację obiektów. – Rozmowy z potencjalnymi najemcami przebiegają bardzo sprawnie i liczymy, że w przyszłym roku dość szybko uda nam się stworzyć kompletne oferty dla każdego z centrów. Staramy się, żeby podobnie jak w przypadku wszystkich Atutów oferta była możliwie najbardziej szeroka, kompleksowa i przede wszystkim by spełniała oczekiwania naszych klientów. Jednocześnie prowadzimy działania, które umożliwią jak najszybsze przystąpienie do prac budowlanych – mówi Krzysztof Gaczorek.

Budowa Cracovii Outlet

Flagowym projektem KG Group jest kompleks handlowy typu mixed-use, położony na 15 ha obszarze w centralnej części Krakowa. Budowa składających się na niego czterech budynków o łącznej powierzchni blisko 60 tys. mkw rozpocznie się jeszcze w 2019 roku. W skład kompleksu wejdą centrum outletowe Cracovia Outlet, dwa parki handlowe z bogatą ofertą spożywczą, popularnymi sieciami dyskontowymi, sklepami z wyposażeniem wnętrz oraz jednym z największych w Krakowie klubów fitness. Uzupełnieniem oferty będzie wielkopowierzchniowy sklep Agata Meble.

Przyjęty miks to sprawdzona formuła rynkowa, która pozwala uzyskać efekt synergii handlowej i zwiększyć częstotliwość zakupów. Połączenie centrum typu outlet z parkiem handlowym pozwala też na efektywniejsze dokonywanie zakupów, bo w jednym kompleksie handlowym oferowane są konsumentom szersze możliwości – wskazuje  Krzysztof Gaczorek.

Rynek krakowski charakteryzuje się dużą dynamiką, dlatego salon Agata, który powstanie w ramach kompleksu z Cracovią Outlet, będzie drugim naszym obiektem w tym mieście. Podjęliśmy decyzję o tym, aby powstał on w ramach kompleksu typu mixed-use, ponieważ przychylamy się do opinii, że jest to atrakcyjne rozwiązanie dla mieszkańców Krakowa – komentuje Przemysław Gurban, dyrektor ds. operacyjnych Agata S.A.

W samym centrum outletowym Cracovia Outlet o powierzchni blisko 21 tys. mkw.  znajdzie się 120 znanych i popularnych sklepów z ofertą modową w stałej przecenie od 30 do 70 procent. KG Group prowadzi obecnie prace nad poszerzeniem portfolio najemców. Tylko w ostatnim czasie do tego grona dołączyli Guess, Wólczanka, Intersport, Vistula i W. Kruk.

W najbliższym sąsiedztwie centrum dynamicznie rozwija się infrastruktura mieszkaniowa. Powstają nowe osiedla, w których zamieszkują nowe grupy lokatorów. To dobra obietnica lojalnej grupy klientów. Na terenie parku handlowego zaplanowany jest też miejski przystanek autobusowy, który będzie stanowić niewątpliwe ułatwienie komunikacyjne dla gości centrum – mówi Marcin Rydz Pełnomocnik Zarządu ds. rozwoju i inwestycji W. Kruk. Ponadto centrum Cracovia Outlet będzie zlokalizowane w miejscu bardzo dobrze połączonym z autostradą A4 i drogą ekspresową S7, co sprawia, że zakupy będą tu mogły robić także osoby spoza aglomeracji krakowskiej.

Nowe projekty KG Group

Prezes KG Group przyznaje, że w 2019 roku można się spodziewać nowych inwestycji spółki, zarówno na rynku nieruchomości komercyjnych, jak i na rynku mieszkaniowym. – Nieustannie pracujemy nad nowymi projektami, analizujemy potencjalne lokalizacje na nowe centra handlowe lub inwestycje mieszkaniowe i przygotowujemy się do nowych inwestycji. Kilka projektów jest już bliskich finalizacji, ale na razie jest jeszcze za wcześnie, żeby mówić o szczegółach – podkreśla Krzysztof Gaczorek.