KG Group mocnym akcentem rozpoczyna 2019 rok. Już w styczniu deweloper otworzy nowe centrum handlowe Atut na krakowskim Ruczaju. To będzie pierwszy obiekt z tak szeroką ofertą handlową w tej części miasta.

Atut Ruczaj to dwukondygnacyjny obiekt o powierzchni 6,8 tys. m2 GLA z 13 lokalami handlowo-usługowymi i 160 miejscami parkingowymi. Wśród najemców centrum znajdą się m.in. Lidl, Rossmann, Pepco, Kik, Komfort, Jysk, a także popularna krakowska piekarnio-cukiernia Buczek. – Dobór odpowiednich najemców był dla nas kluczową kwestią. Dzięki nim Atut Ruczaj będzie pierwszym centrum z kompleksową ofertą handlową w tej części Krakowa. Mieszkańcy będą mogli zrobić w nim wygodne i szybkie zakupy w sklepach z bardzo zróżnicowanym asortymentem – podkreśla Krzysztof Gaczorek, Prezes Zarządu KG Group.

Nowy Atut powstaje przy ul. Bunscha na krakowskim Ruczaju, jednej z najszybciej rozwijających się części Krakowa, zamieszkiwanej przez ponad 40 tysięcy mieszkańców. Ponadto w pobliżu obiektu znajdują się miedzy innymi oddziały wielu międzynarodowych firm oraz kilka wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego, co dodatkowo zwiększa liczbę potencjalnych klientów, a tym samym ma istotne znaczenie dla najemców. W naszej strategii rozwoju podążamy za miejscami w których odbywa się naturalny ruch klienta. Stawiamy na dobrze skomunikowane lokalizacje przy dużych osiedlach lub skupiskach domów. Pragniemy towarzyszyć klientom w ich codziennych zakupach, inspirując do modnej i funkcjonalnej aranżacji wnętrz mówi Robert Stachniak, Dyrektor ds. Rozwoju i Zarządzania Nieruchomości sieci Komfort. 

Komfortowi zakupów w Atucie Ruczaj poza szeroką ofertą handlową sprzyjać ma również dogodny dojazd, który zapewni inwestycja KG Group w nowy układ drogowy. Deweloper przebudował fragment ulicy Bunscha, czyli głównego szlaku komunikacyjnego Ruczaju. Ponadto zbudował nową drogę, łączącą ulicę Bunscha z ulicą Piltza, przy której znajduje się wiele osiedli mieszkaniowych, m.in. budowane przez KG Group wieloetapowe Osiedle Piltza. – Pracując nad projektem nowego układu drogowego uznaliśmy, że w tym miejscu konieczna jest inwestycja na dużą skalę. Wybraliśmy optymalne rozwiązanie, które będzie służyć zarówno klientom centrum handlowego, jak i mieszkańcom bloków przy ul. Piltza. Nowa droga ułatwi bowiem wyjazd z osiedla i powrót w najbardziej newralgicznych godzinach, a jednocześnie zagwarantuje wszystkim dogodny dojazd na zakupy – tłumaczy Krzysztof Gaczorek.

KG Group jest już właścicielem trzech innych centrów handlowych Atut – w Pruszkowie, Węgrzcach oraz w Krakowie przy ul. Grażyny. Od kilku miesięcy budowany jest natomiast Atut na dynamicznie rozwijającym się osiedlu Złocień w południowej części Krakowa. Deweloper ma również w planach kolejne centra w stolicy Małopolski – na Bielanach oraz w okolicy ulicy Nowohuckiej, a także w innych miastach –  Bełchatowie i Suchej Beskidzkiej. – Obecnie przygotowujemy się do rozpoczęcia prac budowlanych w poszczególnych lokalizacjach oraz kontynuujemy bardzo sprawnie przebiegający proces komercjalizacji nowych centrów – mówi prezes KG Group.