KG Group rozpoczęło budowę nowego centrum Atut w Bełchatowie. W obiekcie o łącznej powierzchni 6,9 tys. m2 GLA znajdzie się w sumie 10 lokali handlowych z szeroką i zróżnicowaną ofertą. Centrum zbudowane zostanie w dwóch etapach. Otwarcie pierwszego planowane jest już na początek III kwartału 2019 roku. 

Atut Bełchatów powstaje przy ul. Armii Krajowej, w pobliżu ul. Wojska Polskiego, jednej z głównych arterii komunikacyjnych miasta. W niewielkiej odległości od budowanego centrum znajduje się Osiedle Dolnośląskie, zamieszkiwane przez ponad 20 tysięcy mieszkańców. – Atut da mieszkańcom Bełchatowa nowe możliwości zakupowe i uzupełni ofertę znajdujących się w pobliżu galerii. Pracujemy nad tym, żeby wśród najemców naszego centrum znalazły się znane i popularne marki, których obecnie brakuje w okolicy – mówi Krzysztof Gaczorek, prezes zarządu KG Group.

W centrum Atut o łączonej powierzchni 6,9 tys. m2 znajdzie się w sumie 10 lokali handlowych. W pierwszym etapie otwarte zostaną pierwsze 4 sklepy o łącznej powierzchni blisko 3,7 tys. m2. Wśród najemców centrum pojawią się m.in. Biedronka, Neonet oraz sklep Action, oferujący ponad 6 tys. różnorodnych artykułów. Grono najemców uzupełnią m.in. sklep z wyposażeniem wnętrz i popularne sieci dyskontowe. Na parkingu przed obiektem znajdzie się ponad 200 miejsc postojowych. – Szeroka i różnorodna oferta oraz układ wejść bezpośrednio z parkingu, sprawią, że centrum będzie sprzyjać wygodnym i szybkim codziennym zakupom – podkreśla prezes KG Group.

Budowa centrum Atut Bełchatów rozpoczęła się pod koniec stycznia 2019 roku. KG Group planuje otwarcie pierwszego etapu już na początku III kwartału tego roku.

Atut Bełchatów będzie trzecim centrum Atut otwartym w tym roku przez KG Group. W styczniu otwarte zostało centrum o powierzchni 6,8 tys. m2  na krakowskim Ruczaju, a obecnie kończy się budowa Atutu na osiedlu Złocień w południowej części Krakowa. Wcześniej otwarte zostały centra w Pruszkowie, Węgrzcach oraz w Krakowie przy ul. Grażyny.

KG Group planuje budowę kolejnych Atutów w Krakowie przy ul. Księcia Józefa oraz przy ul. Nowohuckiej, a także w Suchej Beskidzkiej.